Takas apraksts:

Pastaigu pa Talsu pauguraini ieteicams sākt Talsu tūrisma informācijas centrā, kur pieejamas garā maršruta brošūras ar maršruta ceļu un tā laikā apskatāmo objektu aprakstu. Kopā ar Kamparkalna skatu torņa apmeklējumu garais pastaigu maršruts aizņem vidēji 4 stundas un sniedz fantastisku iespēju dienas kaloriju normas sadedzināšanai, kopā ar ainavisku skatu baudīšanu noejot kopā 18km.

No centra taka ved gar Talsu ezera promenādi virzienā uz Ābeļiem, pa ceļam ļaujot izbaudīt skaisto un sakopto Talsu ezera apkārtni. Šeit var redzēt vienu no pilsētas 9 pakalniem – Talsu pilskalnu, kura pakājē savulaik atradusies kuršu senpilsēta. Tālāk taka turpinās gar Ābeļezeru un ved uz Vanagkalnu, kur jau var vērot Talsu paugurainei raksturīgo mozaīkveida ainavu ar izteiksmīgo pauguru reljefu. Takas tālākais punkts ir Kamparkalns, kas ir Ziemeļkurzemes augstākā vieta (174,8m). Tajā uzcelts 28m augsts skatu tornis, no kura visos gadalaikos var vērot gan Talsu pauguraines mežu, pakalnu ainavas un ezerus, gan arī novada tālākus objektus. Ziemā Kamparkalnā darbojas arī 2 slēpošanas trases. Tālāk maršruts ved atpakaļ virzienā uz Talsiem caur Milzu kalnu un Sirdsezeru. Kā jau iespējams nojaust, ezers ieguvis savu nosaukumu no sirdsveida formas. Vietu starp Milzu kalnu un Sirdsezeru dēvē par Vīnleju, jo Kurzemes hercogistes laikos šeit bijuši vīna dārzi. Milzu kalna pakājē atrodas Sapņu ezers, kur ierīkota jauka atpūtas vieta ar lielisku skatu uz romantisko ezeru. Takas pēdējais posms ved gar Eiropas dižskābaržu audzi, kas stādīta 1890.gadā. Takas noslēgumā atgriezīsieties Talsos, uzkāpjot Talsu pilskalnā, no kura paveras viens no labākajiem skatiem uz Talsu ezera promenādes apkārtni un iznāk lieliskas pilsētas ainavas fotogrāfijas.

Taka nav marķēta, lai gan ik pa laikam var ieraudzīt uz stabiņiem un kokiem krāsotas zaļas, sarkanas un fuksijas krāsas līnijas – neapmulstiet, tas ir dažādu maršrutu marķējums velobraucējiem, jo sava specifiskā reljefa dēļ Talsu pauguraine ir iecienīta velobraucēju vidū. Arī dotais maršruts ir pieejams kā kājāmgājējiem, tā arī izbraucams ar velosipēdu.

Lejupielādējiet takas GPX

Lai atvērtu GPX failu ar takas maršrutu mobilajā tālrunī vai datorā jābūt instalētai kādai no ceļošanas aplikācijām vai kartēm, piem., Wikiloc, Outdooractive, ViewRanger, OS Maps vai arī citām GPX failu lasīšanas programmām un aplikācijām.

Atrašanās vieta: Dabas parks “Talsu pauguraine”, Lībagu pagasts. Ieteicamais sākuma punkts: Talsu tūrisma informācijas centrs

Takas sākums kartē:Lat:57.24411,Lon:22.59070

Pieejamība:  

 Talsu ezera promenāde

Apskatei nepieciešamais laiks: 4 h

Garums: 18 km

Marķējums: Nav marķēta

Veids: Lokveida

Grūtību pakāpe:  (paugurains un gara distance)

Segums: Asfaltēts segums, grants šķembu segums, iestaigāta taka, meža ceļš. Dēļu laipa promenādes posmā gar ezeru.

Labiekārtojums:    

Nokļūšana: ar automašīnu, ar autobusu

Uzturēšanās noteikumi: 

Apsaimniekotājs: Talsu novada pašvaldība, tālr. 26469057, tic@talsi.lv

Info: 

Tuvākie veikali, DUS: Talsi