Noskatieties takas video:

 

Apraksts:

Tulķarages taka iepazīstina ar unikālo Tulķarages apkārtni. Šī teritorija izveidojās pirms apmēram 400 gadiem, kad šeit apmetās pirmie iedzīvotāji, kas izveidoja uzbērumus, polderi, pļāva un pārraudzīja auglīgās pļavas. Šeit ligzdo retākais Eiropas dziedātājputns – Grīšļu ķauķis. Šis globāli aizsargājamais putns atveidots takas sākumā uz atjaunotās sūkņu stacijas sienas, kas kalpo arī kā putnu vērošanas tornis. Uz takas ir vairāki dabas izziņas stendi, kas veidoti neparastās formās.
Piemēram, varat apskatīt purva brišanai paredzētos apavus un pat iemēģināt speciālos purva apavus zirgiem, pūšot stikla pudelē, sadzirdēt lielo dumpi, vērot bebru apgrauztos kokus. Apkārtnes vērošanai ierīkotas vairākas skatu vietas, kā arī īpašs krēsls uz pagarinātām kājām, saukts par Sapņotāju krēslu.

Lejupielādējiet takas GPX

Lai atvērtu GPX failu ar takas maršrutu mobilajā tālrunī vai datorā jābūt instalētai kādai no ceļošanas aplikācijām vai kartēm, piem., Wikiloc, Outdooractive, ViewRanger, OS Maps vai arī citām GPX failu lasīšanas programmām un aplikācijām.

Atrašanās vieta: Nemunas deltas reģionālais parks, Šilutes rajons, Lietuva. Ieteicamais sākuma punkts: pie Kroku loka ezera

Takas sākums kartē: Lat:55.35644,Lon:21.35374

Pieejamība: 

Apskatei nepieciešamais laiks: 0,5 h (vienā virzienā)

Garums: 1,7km  (vienā virzienā)

Marķējums: Norādes zīmes

Veids: Līnijveida

Grūtību pakāpe: 

Segums: Iestaigāta taka 

Labiekārtojums: 

Skatu platforma

Nokļūšana: ar automašīnu

Uzturēšanās noteikumi: 

Apsaimniekotājs: Nemunas deltas reģionālā parka direktorāts, +370 441 75050, +370 441 58154, info@nemunodelta.lt 

Info: 

Tuvākie veikali, DUS: Šilute