Šī gada 8. augustā plkst.17.00 Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē koncertciklā „Mūzika dievnamam” viesosies J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas ērģeļu klases vadītāja prof. Vita Kalnciema. Ērģelnieci lielā mērā var uzskatīt par Liepājas ērģeļmūzikas koncertcikla krustmāti. Pirms 12 gadiem, organizējot labdarības maratonkoncertu, kura idejas autore bija Vita Kalnciema, aizsākās ikgadējo vasaras svētdienu koncertu tradīcija Sv. Trīsvienības katedrālē.

Šogad Vita Kalnciema ar soprānu Viktoriju Pakalnieci koncertprogrammas ievadu iecerējusi ar sev tuvo J.S.Baha mūziku, bet turpinājumā atskaņojot latviešu izcilības – komponistu Tālivalža Ķeniņa, Imanta Zemzara, Aivara Kalēja skaņdarbus ērģelēm ar balsi. Bet izskaņā – Jurjānu Andreja „Lūgšana” no kantātes „Tēvijai”.

Vita Kalnciema ieguvusi prēmijas vairākos starptautiskos ērģelnieku konkursos – Ukrainā (1989), Polijā (1989), Mendelszona-Lista konkursā Šveicē (1994), Sezāra Franka konkursā Holandē (1994). Sniegusi koncertus Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Ukrainā, Polijā, Vācijā, Holandē, Austrijā, Šveicē, Ungārijā, Krievijā, Kanādā, ASV, Norvēģijā, Zviedrijā, Dānijā, Francijā, Itālijā. Rīgas Domā izlolojusi septiņu koncertu ciklu „No latviešu ērģeļmūzikas zelta fonda”, kā arī ciklu „Eiropas elpa” ar dažādu valstu ērģeļmūziku.

Šobrīd J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesore un Ērģeļu klases vadītāja, kā arī Rīgas evaņģēliski luteriskās Jēzus baznīcas titulārērģelniece.

Viktorija Pakalniece ir Latvijas opermūzikas talants. 2019. gadā Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā ieguvusi maģistra grādu ar augstāko vērtējumu docentes Airas Rūrānes vokālajā klasē, iestudējot fragmentus no Dž.Verdi operas “Traviata”. Uzstājusies Siguldas opermūzikas svētkos kopā ar tādiem mūziķiem kā diriģentiem Atvaru Lakstīgalu, Vladimiru Kiradžijevu, LNOB solistiem un pasaules slavu ieguvušo soprānu Marinu Rebeku, kura ir viena no V.Pakalnieces vokālajiem pedagogiem.

Dziedātāja ieguvusi 1. vietu Ineses Galantes jauno talantu konkursā, kā arī saņēmusi finālista diplomu Alīdas Vānes vokālistu konkursā 2017. gadā.

ℹ️ Pasākums notiek sadarbībā ar Kurzemes plānošanas reģionu  #Kurzemeskultūrasprogramma2021 ietvaros, ko atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un A/S Latvijas valsts meži. Vairāk par Kurzemes kultūras programmu:  https://www.kurzemesregions.lv/kultura/

Gundars Venens,

koncertcikla producents