Noklausieties takas audio:

 

Noskatieties takas video:

 

Apraksts:

Šī taka ir viens no Jūrtakas posmiem – “Mērsrags-Engure” (19.Jūrtakas diena). Šim Jūrtakas posmam raksturīga plaša dabas daudzveidība. Ejot maršrutu iespējams vērot, cik neparasts un dažāds ir Baltijas jūras līča krasts. Takas ieteicamais sākuma punkts ir Mērsraga Pasaku kalniņš, kas atrodas mežā netālu no vēja ģeneratoriem. Maršruts turpinās virzienā uz Bērzciemu, kur pa ceļam plešas gan piejūras pļavas ar lagūnām, kas bagātas ar niedrēm, meldriem un citiem piejūras augiem, gan pelēkās kāpas ar plašu augu sugu klāstu, gan arī oļiem un akmeņiem klāta pludmale. Bērzciema apkaime ir sevišķi raksturīga ar plašajām piejūras niedru pļavām ar sēkļiem tālu jūrā, ko īpaši iecienījuši putni. Līdz Abragciemam turpinās aizaugušais jūras krasts, bet no Abragciema līdz Engurei stiepjas liedags.
Maršruts piemērots aktīviem gājējiem, tā iziešanai nepieciešamas vidēji 5 stundas. Ceļā noderēs tālskatis putnu vērošanai, piemēroti (slēgta tipa) apavi un nūjas atbalstam. Maršruts ir marķēts (izņemot pašu krastu) – sekojiet Jūrtakas marķējumam (balti-zili-balts karodziņš vai bultiņa vai Jūrtakas uzlīmes Bērzciemā). Nav jābaidās nomaldīties – neskaidrību gadījumā vienkārši turpiniet ceļu gar jūras krastu vai pa piekrastes meža joslu, kāpām vai ciemata teritoriju Engures virzienā. Marķējumu, galvenokārt, ieteicams izmantot, lai vieglāk orientētos tur, kur nepieciešams novirzīties no jūras krasta, lai apietu kādu šķērsli (aizaugušas, necaurbrienamas pludmales utml.). Maršrutā pieejamas vairākas labiekārtotas atpūtas vietas ar soliņiem, galdiņiem, WC, viesu nami, kempingi, kafejnīcas. Piejūras ciematiņos – arī pārtikas veikali.
Taka ir vienvirziena, tāpēc savlaicīgi jāpadomā par nokļūšanu atpakaļ vai to, kā plānots turpināt ceļu (pie Engures ostas ir stāvlaukums, kur iespējams atstāt automašīnu). Posmā Engure-Mērsrags kursē arī sabiedriskais autobuss.
Plašāk par Jūrtaku un citiem Jūrtakas posmiem uzziniet šeit: www.jurtaka.lv

Lejupielādējiet takas GPX

Lai atvērtu GPX failu ar takas maršrutu mobilajā tālrunī vai datorā jābūt instalētai kādai no ceļošanas aplikācijām vai kartēm, piem., Wikiloc, Outdooractive, ViewRanger, OS Maps vai arī citām GPX failu lasīšanas programmām un aplikācijām.

Atrašanās vieta: Mērsrags-Engure. Ieteicamais sākuma punkts: Mērsraga Pasaku kalniņš. Beigu punkts: Engures osta

Takas sākums kartē: Lat:57.32788, Lon:23.12750

Pieejamība: 

Apskatei nepieciešamais laiks: 5 h

Garums: 21,5 km (vienā virzienā)

Marķējums: Uzlīmes Bērzciema pilsētas teritorijā un uz kokiem/akmeņiem krāsoti balts-zils-balts karodziņi vai bultiņas (Jūrtakas marķējums). Gar krasta līniju marķējuma nav, bet var viegli orientēties pēc takas

Veids: Līnijveida

Grūtību pakāpe: 

Segums: Liedagi, kas klāti ar smilti, smalku granti, akmeņiem, piejūras pļavas, nelielas takas, meža ceļi. Ciemos – asfaltēts segums, grants segums

Labiekārtojums: 

Nokļūšana:  ar automašīnu, ar autobusu

Uzturēšanās noteikumi: 

Apsaimniekotājs: 

Mērsraga novada pašvaldība, 63237704, infocentrs@mersrags.lv

Engures novada pašvaldība, 63161701, tic@enguresnovads.lv

Info: 

Mērsraga informācijas centrs, Zvejnieku iela 2, Mērsrags, 63237704, infocentrs@mersrags.lv, www.mersrags.lv

Engures tūrisma informācijas punkts, Jūras iela 114, Engure, 63161701, tic@enguresnovads.lv, www.enguresnovads.lv

Tuvākie veikali: Mērsrags, Bērzciems, Engure

Tuvākās DUS: Mērsrags, Engure