Aicinām iepazīties ar laikraksta  “Saldus Zeme” žurnālistes Līgas Šaules rakstu par nacionālo partizānu piemiņas vietu Saldū, Striķu ielā, un citviet Kurzemē, kurās nu uzstādītas informatīvas plāksnes.

Kā stāsta Kurzemes plānošanas reģiona projekta “Militārais mantojums” vadītāja Jana Kalve: “Kopumā 10 partizānu/mežabrāļu objektu vietās Kurzemē uzliktas mūsu projekta informācijas plāksnes, uz kurām izlasāms īss apraksts latviešu un angļu valodās. Tomēr lielākais pienesums cilvēku izglītošanā ir informācija, kas slēpjas zem kvadrātkoda. To noskanējot, audiogids aizved pagātnes notikumos. Stāvot Striķu ielā, uzzinām par Visvalža Brizgas un viņa domubiedru piedzīvoto Īles bunkurā. Emocionālais stāstījums rada priekšstatu par to, kāda veidojās situācija Saldū, kad šeit norisinājās partizānu iznīcināšana. Tā bija nežēlīga un paņēma arī citu cilvēku dzīvības.”. Lai par skaudrajiem vēstures pagriezieniem uzzina pēc iespējas plašāks cilvēku loks, mājaslapā militaryheritagetourism.info.lv (militarais.celotajs.lv) informācija par notikumu Saldū izlasāma arī igauņu, vācu, angļu un krievu valodās un atrodama informācija par citiem objektiem un citi aizraujoši stāsti.

Šo un citus partizānu/mežabrāļu objektus Saldus novadā var apskatīt izbraucot maršrutus Pa mežabrāļu pēdām Latvijā un Igaunijā, kā arī No Kurzemes katla kauju vietām līdz padomju mantojuma piedzīvojumiem Dundagā. Tajā iekļauti arī Vācu karavīru kapi un Ezeres kultūrvēstures un novadpētniecības materiālu krātuve “Muitas nams”.

Pateicamies laikrakstam “Saldus Zeme” par iespēju rakstu pārpublicēt Kurzemes plānošanas reģiona mājas lapā.

“Latvijas-Igaunijas kopīgais militārā mantojuma tūrisma produkts” (“Militārais mantojums”) tiek realizēts Interreg Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmā 2014. – 2020. gadam.

Šī informācija atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.