Vakar, 17.septembrī Talsu Tautas namā pulcējās daudz ļaužu uz divu Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas atbalstītu projektu – Balts’ Road un UniGreen noslēguma konferenci Kurzemē, ko organizējām mēs – Kurzemes plānošanas reģions, sadarbībā ar Talsu novada domi un Talsu novada muzeju. Līdzās jautājumiem par infrastruktūras pieejamību runājām par Kurzemes identitāti, ceļotāju profilēšanu un baltiem, t.sk. kuršiem kā raksturīgo mūsu reģionā. Konferenci atklāja Dainis Karols, Talsu novada priekšsēdētājs, Tomas GRABAUSKAS, Lietuvas vēstniecības Latvijā padomnieks un Evita Ozoliņa, Kurzemes plānošanas reģiona administrācijas vadītāja.

Pasākuma prezentācijas:

Kurzemes identitāte: dabas un kultūras mantojums tūrisma pieprasījumā.Andris Klepers, Vidzemes augstskola Dabas tūrisma pieejamība un reģionālā attīstība. Alise Lūse, Kurzemes plānošanas reģiona projektu vadītāja Ceļošana ratiņkēslā - vides pieejamība praksē.Ginta Žemaitaitytė, Lietuvas Cilvēku ar īpašām vajadzībām asociācija Infrastruktūras pielāgošana cilvēkiem ar īpašām vajadzībām: iespējas un izaicinājumi .Ramūnas Lydis, Žemaitijas nacionālā parka direktorāta vadītājs Gids. 21.gadsimta profesija? Līga Šaule, vides gide, tūrisma konsultante Kapelleru namā Saldū Kultūras tūrisma ceļi, tūrisma maršruta - Baltu ceļš – nākotnes izaicinājumi. Rūta Stankuvienė. Lietuvas tūrisma informācijas centru asociācijas vadītāja, etnoloģe, projekta - Baltu ceļš- idejas autore un vadītāja, Šauļu tūrisma informācijas centra direktore Kurzemes identitāte un dabas mantojums – pakalpojumu dizains un pārdošana starptautiskam tirgum. Aija van der Steina, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes vadošā pētniece Aktīvā tūrisma centrs - Kuršu Vikingu apmetne, Grobiņas arheoloģiskais ansamblis. Raimonds Reinis, Grobiņas TIC, aktīvā tūrisma centrs- Kuršu Vikingu apmetne Kuršu senkultūra/senvēsture un mūsdienas. Prof. Janīna Kursīte-Pakule, latviešu literatūrzinātniece, valodniece, publiciste, rakstniece, Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes profesore Vykinto keliai (Vikinta maršruti): baltu kultūras pieredzējums praksē. Prof. Vykintas Vaitkevičius, Klaipēdas Universitāte, MB Vykinto keliai

Kontaktinformācija:

Aiva Jakovela
KPR projektu vadītāja
+371 26315137
aiva.jakovela@kurzemesregions.lv

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Kurzemes plānošanas reģions, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.