2022. gada 6. novembrī plkst. 15:00 Aizputes vidusskolas sporta zālē laikmetīgās dejas programmas HOROS ietvaros tiks uzvesta dziedājumu un dejas izrāde “Satikt”. 

“Satikt” ir izrādes formā organizēti akustiski dziedājumi, ietveroša horeogrāfija un kustīga ska. Uz skatuves satiekas divas mākslas formas – dziesma un deja – kopā veidojot performanci. “Satikt” ir pētījums lietuviešu sutartiņu dziedājumu daudzbalsībā, kas izrādē apskatīti un izvērtēti kā netieša savstarpējā dialoga prakse. Vienlaikus skanošajā kā papildinošais tiek akcentēts nedaudz atšķirīgais. “Satikt” dejojumu, tā pat kā sutartiņu dziedājumu, līdztekus izpildītās balsis, tiecas atšķirties viena no otras tik par ‘toni’. “Satikt“, iespējams, ir mēģinājums satikt, izceļot un uzsverot disonējošo. 

Izrādē piedalās Dārta Drava un Ilze Amanda Zakrevska, kas izpilda lietuviešu tradicionālos tartiņu dziedājumus. Kopā ar dziedātājām uz skatuves atrodas horeogrāfi, dejotāji, scenogrāfi un izrādes autori – leva Gaurilčikaite-Sants un Krišjānis Sants, jeb apvienība levaKrish – kas izpilda izrādei veidoto divbalsīgo dejas materiālu. Sutartiņu dziedājumus aranžējis un skaņas dizainu veidojis Jēkabs Nīmanis, bet klātienē tos skaņos Kārlis Tone. Darba dramaturgijai tapt palīdzējusi Aizputē dzīvojošā māksliniece Sandija Santa. Izrādes “Satikt” un programmas HOROS producente ir Anna Ulberte. 

Izrāde iepriekš ir uzvesta Valmieras vasaras teātra festivālā kā arī festivālos “Laiks dejot!” un “Sansusī”. Nu ir pienākusi kārta programmas HOROS ietvaros “Satikt” parādīt arī Kurzemes auditorijai. Uzreiz pēc izrādes plānota īsa saruna ar izrādes dalībniekiem par darba saturu un tajā mākslinieciski izvērstajām tēmām. 

HOROS kā dejas mākslas rezidenču un viesizrāžu programma Aizputē biedrības TUVUMI vadībā aizsākās 2022. gada jūlijā. Ar mērķi HOROS padarīt par pastāvīgu vienību Kurzemes kultūras dzīvē, “Satikt” viesizrāde ir pirmais no vairākiem laikmetīgās dejas notikumiem kas Šī gada laikā plānoti Aizputē. 

Pasākums tiek organizēts biedrībai TUVUMI sadarbojoties ar Aizputes Kultūras namu. Biļetes iespējams iegātādies Bešu paradīzē vai pie Aizputes Kultūras nama darbiniekiem. Izrādes uzvešanu Aizputē finansiāli atbalsta Kurzemes plānošanas reģions, Latvijas valsts meži un Valsts Kultūrkapitāla fonds. 

Komunikācijai: Anna Ulberte 28807325, anna@tuvumi.com 

ℹ️ Pasākums tapis  sadarbībā ar Kurzemes plānošanas reģionu  #Kurzemeskultūrasprogramma2022 ietvaros, ko atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un A/S Latvijas valsts meži. Vairāk par Kurzemes kultūras programmu:  https://www.kurzemesregions.lv/kultura/