Turpinot ikgadējo tradīciju – vienu nedēļu dzīvot mūsdienu ritma un džeza mūzikas noskaņās – PIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” arī šovasar organizēs festivālu “Ventspils Groove”. Tas norisināsies no 15. līdz 20. augustam.

 “Ventspils Groove” šogad, kā meistarklašu vadītāji, džeza sesiju un koncertu mūziķi piedalīsies hammond ērģelnieks no Itālijas Leonardo Corradi, sitaminstrumentālists no Francijas Marc Michel, trompetists no Lietuvas Dominykas Vysniauskas, basģitārists no Vācijas Niklas Lukassen, Vācijā dzīvojošs latviešu saksofonists Toms Rudzinskis, Anglijā dzīvojoša zviedru džeza dziedātāja Liselotte Ostblom, latviešu dziedātāja Arta Jēkabsone no ASV un igauņu ģitārists Jaak Sooaar. Nedēļas garumā festivāla ietvarā notiks dažādas meistarklases mūzikā, džeza sesijas, profesionāļu koncerti.

Meistarklasēs studenti darbojas kopā ar pedagogiem / profesionāliem mūziķiem – tiek veicināta radošu ideju rašanās, darbos un mūzikā notiek pieredzes apmaiņa, tādējādi tiek paplašinātas pilnveides iespējas gan mūzikā, gan personības izaugsmē. Meistarklases tiek organizētas divos veidos: dienas pirmajā pusē dalībnieki strādā kopā ar attiecīgās specialitātes pedagogiem, gūstot iedvesmu un zināšanas no profesionāļiem, savukārt pēc pusdienām audzēkņi tiek sadalīti ansambļos. Katrs ansamblis divu pedagogu vadībā iestudē festivāla noslēguma dienas koncerta programmu. Kolektīvā muzicēšana sniedz vislielāko prieku un motivē studentus tālākai muzikālajai izaugsmei.

Festivāla koncerti, savā stilu dažādībā, bagātina Ventspils kultūras dzīvi – vienu nedēļu tiek piedāvāta iespēja baudīt augstvērtīgus džeza un ritma mūzikas koncertus. Stilu amplitūda ir plaša un mainās ik gadu – Ventspilī skan džezs, intelektuāla popmūzika, funk, rock un tiek eksperimentēts ar dažāda veida skatuves elektroniku. Pedagogi, mākslinieki un dalībnieki netiek ierobežoti.

Koncertu programmas sola spontanitāti, improvizācijas, jaunatklājumus un radošumu mākslinieku  sadarbībā. Audzēkņu iesaiste procesos ir šī festivāla patiesā vērtība un ilggadējas veiksmes pamats. Ik gadu vērojama iesaistīto cilvēku talantu sinerģija. Spilgts piemērs – iepriekšējo gadu pedagogi Eran Har Even (Izraēla/Nīderlande)  un Stephene Escomes (Francija) iepazinušies festivālā Ventspils Groove, vēlāk izveidoja kopīgu projektu un devās vairākās tūrēs Francijā un Nīderlandē. Ventspils Groove kļuvis par mūzikas laboratoriju, kurā dzimst jaunas mūzikas ierosmes. Mūsuprāt tas ir labākais rezultāts, ko kāds festivāls var panākt.

Festivāls notiks pateicoties Ventspils pilsētas Domes Kurzemes plānošanas reģiona līdzfinansējumam.

Irita Kalēja

26470868

PIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola”

Izglītības metodiķe

ℹ️ Pasākums tapis  sadarbībā ar Kurzemes plānošanas reģionu  #Kurzemeskultūrasprogramma2022 ietvaros, ko atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un A/S Latvijas valsts meži. Vairāk par Kurzemes kultūras programmu:  https://www.kurzemesregions.lv/kultura/